Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Dvojice personifikací ze série Ctností a neřestí: č. 5 Bohatství (Divitiae) a č. 10 Hněv (Ira)

A73/005

Heinrich Aldegrever (1502-1561)

DVOJICE PERSONIFIKACÍ ZE SÉRIE CTNOSTÍ A NEŘESTÍ: Č. 5 BOHATSTVÍ (DIVITIAE) A Č. 10 HNĚV (IRA)

1549
Dvojice mědirytin na ručním papíru, obdobné rozměry ca 7x5 cm, sign. a dat. v obrazové ploše vpravo nahoře / vlevo dole "1549" a monogramem "AG". Ref.: New Hollstein (German) / The New Hollstein: German engravings, etchings and woodcuts 1400-1700 (107); Bartsch / Le Peintre graveur (VIII.396.107), resp. 112; VIII.397.112.

Vyučený zlatník. Později se začal věnovat rytectví a nástěnné malbě. Po návštěvě Holandska ho ovlivnila díla od Joose van Cleveho či Bernaerta van Orleyho. V Norimberku se seznámil s díly od Albrechta Dürera, jehož grafické práce ho velmi učarovaly. Jeho grafické tvorbě se po vzoru Dürera objevují biblické a mytologické náměty.

Vyvolávací cena: 7 500 Kč
Vydražená cena: 8 500 Kč