Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Zázračné přejití řeky Jordán (Kniha Jozue)

A73/022

Harmen Janszoon Muller (1540-1617)

Gerard van Groeningen (1550-1599)

ZÁZRAČNÉ PŘEJITÍ ŘEKY JORDÁN (KNIHA JOZUE)

1585
Mědirytina na ručním papíru, 20,5x28,6 cm, vyryl Harmen Jansz Muller podle návrhu Gerarda van Groeningen, vydal Gerard de Jode. Sign. v obrazové ploše při levém okraji monogramem "JH.Fe".

Harmen Janszoon Muller - nizozemský malíř, rytec a nakladatel. Narodil se v rodině předního amsterdamského tiskaře a nakladatele H. Mullera. V rodinném podniku pracoval řadu let. Spolupracoval např. s H. Goltziem. Mezi léty 1594–1602 působil v Římě a Neapoli. Byl spřízněn se sochařem Adrianem de Vries a udržoval kontakty s pražským uměleckým centrem (Spranger). Zastupoval císaře Rudolfa II. při nákupu uměleckých děl v zahraničí.

Vyvolávací cena: 1 000 Kč
Vydražená cena: 1 000 Kč