A73/043
Johann Elias Ridinger (1698-1767)
"UND GOTT DER HERR GEBOT DEM ... ADAM V RÁJI PŘIJÍMÁ BOŽÍ PŘÍKAZ
18. stol.
Mědirytina na papíru, 41,4x56,8 cm, zn. v tisku dole "I. El. Ridinger inv. pinx. Sculps. et. excud. Aug. Vind.".
Rámováno, zaskleno.
Zachováno v původních rámech, perfektní stav.
Johann Elias Ridinger – malíř, kreslíř a rytec, nejslavnější barokní mistr ve zpodobňování lovné zvěře, v uměleckém ztvárnění všech způsobů lovu tehdejší doby. Jako čtrnáctiletý nastoupil do učení k ulmskému malíři Christophu Reschovi. Tři roky strávil ve službách hraběte Metternicha. Po návratu do Augsburgu navštěvoval malířskou akademii, záhy se stal známým a oblíbeným tvůrcem. Jako vážený občan a oslavovaný umělec se v roce 1759 stal ředitelem malířské akademie v Augsburgu. V Ridingerově díle pokračovali jeho synové Martin Elias (1730-1780) a Johann Jakob (1736-1784).
Vydražená cena: 6 500 Kč