Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > "Und Gott der Herr gebot dem ... Adam v ráji přijímá Boží příkaz

A73/043

Johann Elias Ridinger (1698-1767)

"UND GOTT DER HERR GEBOT DEM ... ADAM V RÁJI PŘIJÍMÁ BOŽÍ PŘÍKAZ

18. stol.
Mědirytina na papíru, 41,4x56,8 cm, zn. v tisku dole "I. El. Ridinger inv. pinx. Sculps. et. excud. Aug. Vind.". Rámováno, zaskleno. Zachováno v původních rámech, perfektní stav.

Johann Elias Ridinger – malíř, kreslíř a rytec, nejslavnější barokní mistr ve zpodobňování lovné zvěře, v uměleckém ztvárnění všech způsobů lovu tehdejší doby. Jako čtrnáctiletý nastoupil do učení k ulmskému malíři Christophu Reschovi. Tři roky strávil ve službách hraběte Metternicha. Po návratu do Augsburgu navštěvoval malířskou akademii, záhy se stal známým a oblíbeným tvůrcem. Jako vážený občan a oslavovaný umělec se v roce 1759 stal ředitelem malířské akademie v Augsburgu. V Ridingerově díle pokračovali jeho synové Martin Elias (1730-1780) a Johann Jakob (1736-1784).

Vyvolávací cena: 4 000 Kč
Vydražená cena: 6 500 Kč