Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Pět leptů

A73/079

Václav Hollar (1607-1677)

Hans Holbein II. (1498-1543)

PĚT LEPTŮ

1643-1649
Portrét Huberta Moretta, zlatníka Jindřicha VIII. Lept na papíru, 12,8x10,4 cm. Zn., sign. a dat. dole v tisku: "Hholbein pinxit W: Hollar fecit, ex Collectione Arundeliana, A. 1647". Ref. Parthey Pennington: P1470. Adjustováno na tvrdším papíru. Portrét vousatého muže s náhrdelníkem. Lept na papíru, 10,9x7,4 cm. Zn., sign. a dat. nahoře v tisku "HHolbein incidit in lignum, WHollar fecit Aqua forti, 1647, Ex Collectione Arundeliana. Ref. Parthey Pennington: P1548. Adjustováno na tvrdším papíru. Mulier Matrisana / Ein Matrisanisch Weib. 1649. Lept na papíru, 9,2x5,7 cm, sign. a dat. vpravo dole v tisku "WHollar fecit 1649". Ref. Parthey Pennington P1881. Adjustováno na tvrdším papíru. Matrisana M: / Ein Matrisanisch Weib. 1648. Lept na papíru, 9,1x5,8 cm, sign. a dat. vlevo dole v tisku "WHollar fecit 1648". Ref. Parthey Pennington P1880. Adjustováno na tvrdším papíru. Mulier Svevica vel Augustana. Lept na papíru, 9,4x6,2 cm, sign. a dat. vpravo dole v tisku "W. Hollar fec: 1643". Ref. Parthey Pennington P1822.

Vyvolávací cena: 4 000 Kč