A73/120
Sebastian Münster (1488-1552)
5 ILUSTRACÍ NA TÉMA HORNICTVÍ Z COSMOGRAPHIE
3. čtvrt. 16. stol.
Oboustranně tištěné ilustrace z latinského vydání nejslavnějšího Münsterova díla, Cosmographiae universalis lib. VI., patrně s. 435 / 436. Dřevořez na papíru, 13,3x12,8 cm (2x) a ca 7x13 cm (3x). Tisk zřejmě Heinrich Petri (1527-1579), Basilej.
Sebastian Münster – německý kartograf a encyklopedista. V roce 1527 byl ustanoven profesorem hebrejštiny na universitě v Basileji, kde působil po zbytek svého života. Jeho Cosmografie se stala v 16. století jednou z nejvydávanějších encyklopedií a vycházela v mnoha jazykových mutacích. Po jeho smrti ve vydávání pokračoval jeho syn Sebastian Petri.
Vydražená cena: 700 Kč