A73/121
Sebastian Münster (1488-1552)
PAVIA A PADOVA
3. čtvrt. 16. stol.
Veduta měst Pavia a Padova, oboustranně tištěná ilustrace z latinského vydání nejslavnějšího Münsterova díla, Cosmographiae universalis lib. VI. Dřevořez na papíru, 10,5x17,8 cm a 6,5x10 cm. Tisk patrně Heinrich Petri (1527-1579), Basilej.
Obstřiženo, verso stopy po adjustaci.
Sebastian Münster – německý kartograf a encyklopedista. V roce 1527 byl ustanoven profesorem hebrejštiny na universitě v Basileji, kde působil po zbytek svého života. Jeho Cosmografie se stala v 16. století jednou z nejvydávanějších encyklopedií a vycházela v mnoha jazykových mutacích. Po jeho smrti ve vydávání pokračoval jeho syn Sebastian Petri.
Vydražená cena: 600 Kč