Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Veduta rakouského města Feldkirch in Vorarlberg

A73/122

Sebastian Münster (1488-1552)

VEDUTA RAKOUSKÉHO MĚSTA FELDKIRCH IN VORARLBERG

3. čtvrt. 16. stol.
Veduta města Feldkirch, ilustrace z latinského vydání nejslavnějšího Münsterova díla, Cosmographiae universalis lib. VI. Dřevořez na papíru, 14,9x18,7 cm. Tisk patrně Heinrich Petri (1527-1579), Basilej. Obstřiženo, verso stopy po adjustaci, natržený levý horní roh.

Sebastian Münster – německý kartograf a encyklopedista. V roce 1527 byl ustanoven profesorem hebrejštiny na universitě v Basileji, kde působil po zbytek svého života. Jeho Cosmografie se stala v 16. století jednou z nejvydávanějších encyklopedií a vycházela v mnoha jazykových mutacích. Po jeho smrti ve vydávání pokračoval jeho syn Sebastian Petri.

Vyvolávací cena: 300 Kč
Vydražená cena: 500 Kč