Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Portrét dámy se zlatými šperky

A73/309

Matthias Rudolf Toma (1792-1869)

PORTRÉT DÁMY SE ZLATÝMI ŠPERKY

30. léta 19. stol.
Olej na dubové desce, 27,5x33,5 cm. Mladá dáma ve vyšívaných šatech s krajkovou pelerínou a černým pláštěm na pozadí podvečerní krajiny. Značeno vpravo dole "MToma". Zezadu deska zpevněna svlakem, shora v řezu dřevěnou mašlí, dvě vertikální praskliny, retušováno.

Významný vídeňský malíř a rytec. Specialista na krajinomalbu a portréty vyšších společenských vrstev.

Vyvolávací cena: 12 000 Kč
Vydražená cena: 12 000 Kč