Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Abraham a tři andělé, scéna popisovaná v Genesis 18,1 - 19

A73/308

Norbert Grund (1717-1767)

ABRAHAM A TŘI ANDĚLÉ, SCÉNA POPISOVANÁ V GENESIS 18,1 - 19

pol. 18. stol.
Olej na měděném plechu, 25,5x34,5 cm. Výjev ztvárňuje text Bible (Genesis 18,1-18,5). Zde v ne zcela typickém podání, kněžiště Mamre je zde zobrazeno ne jako posvátný dubový háj, ale jako vegetací zarůstající antický chrám s klasickým sloupovým průčelím, na stolku je připravené pohoštění, ale Hospodin zde není zobrazen jako poutník, ale zřejmě jako jeden z andělů, na něhož se upírá Abrahámův pohled. Exkluzivní Grundovo dílo výjimečné nejen svým rozměrem a použitým materiálem podložky, ale i rámem; spolu s předchozí položkou byl zřejmě součástí některé z nobilitních nebo řádových obrazáren své doby. Stav A. Zachováno v naprosto perfektním původním stavu, bez pozdějších restaur. zásahů a v originálních vídeňských rámech.

Vyvolávací cena: 190 000 Kč
Vydražená cena: 270 000 Kč