Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Miska s opicí

A73/352

Jaroslav Róna (1957)

MISKA S OPICÍ

2004
Pálená hlína patinovaná, zmenšený model nerealizovaného návrhu kašny pro Jihlavu. V. 14 cm. Sign. a dat. "RÓNA 04". Stav A.

Jaroslav Róna - český výtvarník, sochař a malíř, sklář a keramik, scénograf a amatérský herec, ilustrátor a literát. Studoval na pražské SOŠ výtvarné (1975-1978), poté sklářské výtvarnictví u prof. S. Libenského na VŠUP (1978-1984). V letech 1985 a 1987 se zúčastnil letní sklářské školy Pilchuck v USA. V roce 1987 se stal jedním ze spoluzakladatelů umělecké skupiny Tvrdohlaví. Vytváří sochařské realizace ve veřejném prostoru i v architektuře, vystavuje doma i v zahraničí a jeho dílo je zastoupeno ve významných galeriích i soukromých sbírkách. Od roku 2005 byl vedoucím pedagogem oboru sochařství na AVU, působil zde do roku 2012. Téhož roku zvítězil v soutěži na realizaci jezdecké sochy markraběte Jošta pro Moravské náměstí v Brně.

Vyvolávací cena: 29 000 Kč