Startseite > Auktion > 57. Kunstauktion > EIN MUFF IN FÜNF ANSICHTEN

A57/035

Václav Hollar (1607-1677)

EIN MUFF IN FÜNF ANSICHTEN

1645-1646 Radierung auf Papier, 84x134 mm, gez. und datiert links unten im Druck „W. Hollar fecit 1645 et 1646“. Passepartout. Passepartout.

Václav Hollar – český barokní rytec und kreslíř. Mezi jeho časté náměty patřily přírodní motivy, krajiny, veduty, Landkarten, portréty, městské prospekty na volných Blattech i v S.uborech. Od in 1627 působil v Teilnách ve Frankfurtu nad Mohanem u Matthäuse Meriana, ve Štrasburku, v Kolíně nad Rýnem und v Antverpách. Od in 1636 pracoval ve S.užbách hraběte Thomase Howarda z Arundelu, S.nímž S. dostal do England.