A57/078
František Tavík Šimon (1877-1942)
KARNEVAL IN PARIS
1909 Monotype auf Papier, 335x325 mm, sign. rechts unten „T. F. Šimon“, gez. links unten Künstler-Stempel und am Unterrand im Druck „IC TFŠ OE“, „Klub přátel umění v Brně svým členům na rok 1909“ (Kunst-Freunde-Klub in Brünn für seine Mitglieder fürs Jahr 1909). Gerahmt, verglast. Gerahmt, verglast.
František Tavík Šimon - pražský malíř und Grafiken. Studoval na pražské akademii u Prof. Pirnera. V téže době absolvoval balkánský studijní pobyt. Následovala řada dalších cest po Evropě, mocně jej ovlivnila především Paris (v oblasti Grafikeny). Herausgegeben von S. dokonce na cestu kolem světa (navštívil mj. Japonsko, Čínu, Indii, Cejlon).