Startseite > Auktion > 57. Kunstauktion > SOMMERLANDSCHAFT

A57/248

František Myslivec (1890-1965)

SOMMERLANDSCHAFT

1956 Öl auf Leinwand, 16x21 cm (Passepartout-Ausschnitt), sign. links unten „Fr. Myslivec“. Auf Passepartout Widmung: „Paní Pavlínce na památku srdečně Fr. Myslivec, Brno 21. října 1956“ (für Frau Pavlínka zur Erinnerung herzlich Fr. Myslivec, Brünn den 21. Oktober 1956). Passepartout, gerahmt, verglast. Zustand A. Zustand A.

František Myslivec – malíř, grafik und kreslíř, brněnský rodák Fr. Myslivec studoval in Prag na um. prům. škole u Prof. Maška und na Akademii výtvarných umění u Prof. Pirnera. Věnoval se grafice i figurální malbě, ale základem jeho tvorby byla Landschaft, kterou zachycoval v postimpresionistickém duchu. Byl úzce spojen mit městem Brnem, portrétoval významné občany, v meziválečném období v Brně opakovaně vystavoval und byl mj. autorem nového městského znaku z roku 1934.