A57/264
Eduard Wirth (1870-1935)
ÄGYPTISCHE MOTIVE
1920 und 1922 Öl auf Karton, 28x39 cm, sign. und datiert rechts unten „Ed Wirth 1920“. Öl auf Holzbrett, 28x40 cm, sign. und datiert rechts unten „Ed Wirth 1922“. Gerahmt. Zustand A. Zustand A.
Eduard Wirth - malíř českého původu, jenž se mit rodinou vystěhoval do Rumunska, později vystudoval na malířské akademii v Benátkách. Stal se profesorem na akademii v Káhiře und egyptská vláda jej pověřila výzdobou mnoha veřejných budov. Na konci života se vrátil do rodného Brna.