Startseite > Auktion > 62. Kunstauktion > Böhmische Käfer

A62/012

Josef Kliment (1859-1927)

Vladimír Zoufal (1856-1932)

BÖHMISCHE KÄFER

1899
Größe 4°, 811 S. Halblederband mit Gold-Rücken. Auf der Titelseite geschnittene Ecke und handgeschriebene Provenienz. „Čeští brouci. Dílo o broucích Čech, Moravy a Slezska. (Přírodopis brouků střední Evropy.) Enthält 69 řádů, 251 čeleď, 1002 rody, 5181 druh (odrůdu a odchylku). Se 2481 vyobrazeními brouků na 46 barvotiskových tabelích, 4 litografovanými tabulkami ku části všeobecné. Sepsal Josef Kliment, učitel měšťanské školy v Německém Brodě. Obrazy maloval Vladimír Zoufal, profesor v Prostějově. Ku spisu jsou přiloženy 44 listy štítků českolatinských jmen popsaných jedinců. Nákladem a vydáním spisovatele. V Německém Brodě. 1899. Tisk Františka Riedla, dříve Albert F. Riedl, v Německém Brodě.“