A73/081
Wenceslaus Hollar (1607-1677)
Anthonis van Dyck (1599-1641)
THOMAS HOWARD, GRAF VON ARUNDEL
1646
"ILLVSTRISsimus & EXCELLENTissimus Dominus DOMINVS THOMAS HOWARD, COMES ARVNDELIAE & SVRRIAE primus Comes & summus Marescallus Angliae, etc: nobilissimi ordinis Garterij Eques, Serenissimi potentissimique Principis Caroli, Magnae Britanniae Franciae & Hiberniae Regis, Fidei defensoris, etc: in Anglia, Scotia et Hibernia a Secretioribus Consilijs, et ejusdem Regis Anno 1639. Contra Scotos Supremus & Generalis Militiae Dux". Kupferstich auf Papier, 26,7x19,8 cm, signiert im Druckbereich unten "Ant: van Dyck Eques pinxit.", in der Mitte "WHollar fecit. 1646" und rechts "I: Meyssens exc: Antuerpiae". Ref. Parthey Pennington P1353.
Am Oberrand Spuren der Adjustierung.
Erzielter Preis: 3.800 CZK / 163 EUR