Facebook Instagram


Startseite > Auktion > 12. Spring Auction of Archive Wines > Ryzlink vlašský, pozdní sběr - 2 láhve

O12/032

↑ Zurück zu den Artikeln « »

Štěpán Maňák

RYZLINK VLAŠSKÝ, POZDNÍ SBĚR - 2 LÁHVE

Podoblast Mikulovská, vinařská obec Novosedly, trať Kamenný vrch 2014
Poslední dvě ze čtyř láhví nabízených v této aukci a pravděpodobně (nezůstala-li nějaká v privátních archivech ukrytá) zcela posledních čtyř láhví této oceňované perly z vinařství Maňák. Polosuché víno plné, výrazně kořenité až pepřové chuti s barvou zlatavou až medovou. Vůně lehce pryskyřičná až propolisová. Šarže 1429, alkohol 12 %, zbytkový cukr 10 g/l, kyseliny 6,6 g/l AWC Vienna Gold 2015, Vinum Gradecense gold

Firma rodinného typu, založená v roce 1992. Vinice o celkové rozloze téměř 25 ha jsou rozloženy ve třech tratích v malebné krajině jížních svahů Chřibů. Trať Fěruňk - většina vinic v téhle trati je ve stáří 5 - 20 let a odrůdová skladba je velmi široká. Trať Hýselská hora - je sousedská trať s tratí Fěruňk. Řádky vinice v téhle viniční trati se táhnou až do nadmořské výšky 310 m. n. m., s ideální svahovou jižní orientací. Jsou zde zastoupeny zajímavé odrůdy jako Merlot, Malbec, Savilon nebo téměř v historii zapomenutá odrůda Sylvánské červené. Trať Stará hora - nejstarší, více jak 30-ti letá vinice ve vzdálenější obci Kostelec u Kyjova s odrůdou Muller Thurgau. Vinice je na tzv. vysokém vedení. Orientace řádku je jižního směru na plošině. Půdy jsou zde hlinitopísčité a sprašovité. Veškeré vinice jsou udržovány v souladu s integrovanou produkcí, což je ideální průnik principů BIO produkce a konvenčního hospodaření. Na vinicích jsou využívány principy biologické ochrany rostlin, jsou také osety speciální bylinnou směsí pro co nejlepší biodiverzitu půdy. Produkce se zaměřuje na kvalitní přívlastková vína typická pro jižní Moravu.


Dieser Artikel wurde vor über einem Jahr geboten, Daten nur für angemeldet Kunden. Wenn Sie noch kein Konto haben, können Sie eines erstellen registrieren .
Kontaktangaben
Ihre Frage
↑ Zurück zu den Artikeln « »