Facebook Instagram


Startseite > Auktion > 12. Spring Auction of Archive Wines > Neuburské, pozdní sběr - 6 lahví

O12/053

↑ Zurück zu den Artikeln « »

Vinařství Lahofer, a.s.

NEUBURSKÉ, POZDNÍ SBĚR - 6 LAHVÍ

Vinařská podoblast znojemská, vinařská obec Dobšice, trať U Hájku 2007
Kořenité suché víno ze čtvrté sklizně mladé vinice U Hájku, která se v průběhu let stala pro vinařství Lahofer synonymem pro vynikající vína právě odrůdy Neuburské. Jde o elegantní víno se zlatavě zelenkavou barvou, v jeho vůni najdete jak typickou kouřovou medovinku, tak lákavé aroma čerstvých hroznů s jemným nádechem do růžového grepu a vyzrálé hrušky. Štěrkopísčitá půda viniční trati U Hájku navíc dala tomuto vínu zajímavé minerální podtóny, dlouhé ležení na lahvi pak zvýraznilo především nuance lískového oříšku. Hrozny na toto víno se sbíraly 22. října 2007, vinifikace probíhala v nerezových tancích. Šarže 1207, alkohol 11,5 g/l, zbytkový cukr 3,7 g/l, kyseliny 7,2 g/l

Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a. s., a pod tímto názvem uvedla na trh první tři ročníky přívlastkových vín - 2003, 2004 a 2005. Rok 2006 byl pro společnost zlomovým díky dokončení a zprovoznění nového výrobního areálu v Dobšicích u Znojma. V souvislosti se změnou sídla změnila společnost i vlastní značku a jméno. Inspirací jí byla postava dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera. Vinařství LAHOFER, a. s. je v současnosti jedním z největších pěstitelů vinné révy v České republice. Obhospodařuje přes 430 ha vinic výhradně ve Znojemské vinařské podoblasti, včetně vyhlášených tratí jako Lampelberg, U Hájku, Babičák či Volné pole. Z bílých odrůd jsou nejvíce zastoupeny Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Sauvignon, Tramín červený, Rulandské šedé, Rulandské bílé, Müller Thurgau, Muškát moravský, Pálava či Neuburské, z červených pak Rulandské modré, Frankovka, Zweigeltrebe, Svatovavřinecké a Dornfelder.


Dieser Artikel wurde vor über einem Jahr geboten, Daten nur für angemeldet Kunden. Wenn Sie noch kein Konto haben, können Sie eines erstellen registrieren .
Kontaktangaben
Ihre Frage
↑ Zurück zu den Artikeln « »