Main page > Auction > 59. Auction of Arts and Antiques > Úmrtní medaile a plaketa T. G. Masaryk

A59/0070

↑ Back to list « »

Otakar Španiel (1881-1955)

Czechoslovakia, Kremnica, Mincovna Kremnica

ÚMRTNÍ MEDAILE A PLAKETA T. G. MASARYK

1923 a 1937
Avers: poprsí zleva, opis "PRESIDENT OSVOBODITEL", sign. "O. Španiel", revers: zahalená truchlící postava s kahanem flankovaná myrtovými ratolestmi, opis "IN MEMORIAM" a datace "MCMXXXVII / XIV–IX", v hraně zn. "MINCOVNA KREMNICA". Cu, Ø 8 cm. Comes with: obdélná reliéfní plaketa s poprsím T. G. M., bronz, 21,5x17 cm, značeno a datováno vpravo dole. Condition A-B.

Otakar Španiel - významný český sochař, řezbář a medailér, profesor na pražské uměleckoprůmyslové škole a AVU. Absolvoval vídeňskou medailérskou školu u profesora Tautenhayna, poté studoval na pražské akademii výtvarných umění pod vedením J. V. Myslbeka. Studium ukončil v Paříži u A. Charpentiera. Po návratu z Francie se v jeho díle projevil vliv A. Bourdella, se kterým se spřátelil. Po 1. světové válce měl blízko k neoklasicismu a později k akademismu. Dvakrát se zúčastnil Letních olympijských her v uměleckém oboru kamenosochařství (1912 a 1936).

Contact info
Your question
↑ Back to list « »