A59/0078
Karl Hackstock (1855-1919)
DUET
Austria
Statuette of a boy. Bronze with patina, h. 29 cm. Sign. "K. HACKSTOCK", marked "Ein Duett.", embossed mark "Gesetzl. geschützt K. HACKSTOCK".
Condition restored.
Broken feather in the hat, glued left hand.
Karl Hackstock - rakouský sochař a malíř, studoval na vídeňské akademii u C. Kundmanna, věnoval se především tvorbě terakotových plastik (tzv. Tanagra-figury - hrobové plastiky a talismany podle antických vzorů) a také portrétní bustě a malbě.