Main page > Auction > 23. Bibliophile online auction > Dvojice bibliofilií

O23/234

↑ Back to list « »

Petr Bezruč (1867-1958)

Josef (Jožka) Baruch (1892-1966)

DVOJICE BIBLIOFILIÍ

1935 a 1954
Šest Slezských písní Petra Bezruče. Vel. 4°, 28x19 cm. 30 číslovaných s., česky. Původní brožovaná vazba. Grafická úprava a ilustrace (zinkografie) Jožka Baruch. Vydala Pobeskydská jednota slezská ve Frýdku jako soukromý tisk v roce 1935. Celkový náklad 120 číslovaných výtisků. Tento exemplář nese číslo I. Podpis ilustrátora pod frontispisem, podpis básníka pod faksimilií básně v úvodu. Knižní blok odlepen od obálky, jinak velmi dobrý stav. Petr Bezruč. Vel. 4°, 29,5x22,5 cm. Volné archy v papírové obálce s původním přebalem. Úprava Matouš Jurák. Obsahuje 5 signovaných ilustrací: O. Lasák, K. Svolinský, A. Schneiderka, M. Benka a J. Zrzavý, dvě z toho kolorované, tři datované. K 87. narozeninám básníkovým vydaly Železárny Petra Bezruče v Olomouci roku 1954. Celkový náklad 400 číslovaných výtisků na velkolosinském ručním papíře. Tento exemplář nese číslo 027. Papír z větší části skvrnitý, jinak dobrý stav.

Contact info
Your question
↑ Back to list « »