O10/075
Rudolf Šoupal (1876-1950)
DUŠKA V ZAHRÁDCE
1910
Akvarel na papíře, částečně adjustováno na papíře, 376x270 mm, zn. dat. a sign. vlevo dole "Duška v zahrádce. 25. 6. 10 RŠ". Na papíře přípis tužkou vpravo dole: "Zlín 25. VI. 1910 V zahrádce u Mezírků vytvořili jsme si pěkný koutek na posezení. Zde jsem se jednou pustil do tohoto obrázku. Duša měla ovšem vratký podklad, proto jsem musil spěchat - a dle toho to dopadlo". Provenience: Dílo pochází z autorovy pozůstalosti.