Hlavní stránka > Aukce > 10. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dvojice kreseb s motivem Zlína

O10/078

Rudolf Šoupal (1876-1950)

DVOJICE KRESEB S MOTIVEM ZLÍNA

Zlín, 26. XI. 1915. Akvarel na papíře, částečně adjustováno na papíře, 215x270 mm, dat. vpravo dole "Zb II. 91". Na papíře přípis tužkou vpravo dole: "Zlín 26. Xi. 1915 Pohled z našeho bytu do dvora. Za dvorem byla silnice ke Kudlovu. Domek s dvěma okny patřil Mezírkovi a za ním bylo prostranné humno v němž byla naše zahrádka a v němž jsme sušili prádlo". Zlín, léto 1906. Akvarel na papíře, částečně adjustováno na papíře, 229x290 mm. Na papíře přípis tužkou vpravo dole: "Zlín, léto 1906. Když bylo u nás prádylko, musil kde kdo vyrukovat! Došlo i na mne, musil jsem hlídat. Aby se nic neztratilo, tak jsem raději hned vymaloval." Provenience: Díla pocházejí z autorovy pozůstalosti.