O10/302
POHÁR SE ZLACENOU ŘEZBOU
Rakousko-Uhersko (Čechy), poč. 20. stol.
Pohár z kobaltově modrého skla, masivní soudkovitá kupa, zevně fasetovaná a s hladkým odsazeným okrajem, na silné noze s dvojitým prstencem a obloučkové patce. Na pohledové straně zlacená řezba s výjevem uherského šlechtice probodávajícího Turka, odkazující k některému z vítězství Maďarů, na protilehlé straně znak Uherského království.
V. 17 cm.
Neznačeno.