O13/138
František Tichý (1896-1961)
NOVOROČENKA JANA FUČÍKA NA ROK 1953
1952
Lept na papíru, 45x55 mm, sign. a dat. pod tiskem tužkou "Tichý 52".
Rámováno, zaskleno.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.