O13/139
Robert Lewis Stevenson (1850-1894)
František Tichý (1896-1961)
DÍTĚ TAK SAMO
1956
Vel. 8°, 34 s. Volně vložené nerozřezané tiskové archy v papírovém přebalu. Titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Bibliofilie obsahuje 2 suché jehly Františka Tichého, z toho jedna signovaná a datovaná. V typografické úpravě Františka Řepy vytiskly jako pamětní tisk k šedesátinám Františka Tichého Pražské tiskárny, n. p. základní závod v Praze II.
Přebal u okrajů lehce pomačkán, jinak celkově ve velmi dobrém stavu.
František Tichý byl český malíř, ilustrátor, grafik a jevištní výtvarník. Patřil k významným osobnostem české výtvarné avantgardy 20. století. V jeho díle má důležité místo malba a grafika s cirkusovou tematikou, která v sobě nesla hlubší podtext spojený s autorovými úvahami o podstatě umělecké tvorby, smyslu života, osudu člověka a jeho existenci.