Hlavní stránka > Aukce > 14. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor lisovaného skla

O14/038

SOUBOR LISOVANÉHO SKLA

konec 19. - 1. třetina 20. stol.
Kolekce obsahuje užitkové a dekorativní předměty z bezbarvého, opálového, barevného, hořečnatého či uranového umělecky lisovaného skla s bohatým reliéfním dekorem převážně ornamentálního charakteru, ale i florálních, resp. ovocných, zoo- či antropomorfních motivů, v některých případech zdobeno také zlacením či malbou. Soubor zahrnuje: 4 vázy (váza "ruka s rohem hojnosti" - Orlické hory, Karolinina huť, ca 1890), 8 misek na nožce (1 s podmiskou), 6 misek (z toho 3 a 2 tvoří sady), kruhový podnos, dózu, víko, 4 sklenice, 6 sklenic na nožce a 5 džbánků (z toho 1 se 4 odlivkami). V. max. 27 cm. Stav A-C.