Hlavní stránka > Aukce > 14. Online auction of Art and Antiques > Soubor malovaného skla ve stylu "Mary Gregory" (14 ks)

O14/042

SOUBOR MALOVANÉHO SKLA VE STYLU "MARY GREGORY" (14 KS)

Čechy, 19. / 20. stol.
Kolekce 14 korbílků, džbánků, pohárků a sklenic, foukaných do optických forem z modrého, zeleného, žlutohnědého, fialového a rubínového skla, některé se skleněnými víčky v cínové montáži, na pohledových stranách zdobeno malbou opakním bílým emailem (Pâte-sur-pâte, Quarkmalerei, Schneemalerei), v některých případech i barevným či zlacením, převážně s motivy chlapců a dívek ve stylizovaném krajinném rámci, tzv. styl "Mary Gregory", na dvou kusech doplněn upomínkovým nápisem "Erinnerung.", resp. "Gruss aus Iglau", v jednom případě se objevuje motiv baziliky na Hostýně a v jednom imaginární hradní zříceniny. V. 8 cm - 16,5 cm. Stav A-B. Lit.: G. Höltl (ed.): Das Böhmische Glas 1700–1950. Band III: Historismus, Passau 1995, s. 153.

Vyvolávací cena: 900 Kč

Nejvyšší příhoz: YICT  5 500 Kč
27 příhozů
Prodáno