Hlavní stránka > Aukce > 14. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor malovaných sklenic

O14/043

SOUBOR MALOVANÝCH SKLENIC

Rakousko-Uhersko, 19. / 20. stol.
Kolekce 22 dekorativních a upomínkových sklenic v secesním tvarosloví, převážně z bezbarvého tenkostěnného skla, zdobeného barevnými listry, matováním, zlacením a pastózní malbou opakními barevnými emaily, především s květinovými motivy, v jednom příp. s nápisem "Emlékül Juliskának", dále dvojice ve stylu "Mary Gregory" a výjev s myslivcem s nápisem "Über guate Büx, geht halt nix!". V. 9 cm - 18,5 cm. Stav A-B.