Hlavní stránka > Aukce > 14. Online auction of Art and Antiques > Soubor malovaného skla (25 ks)

O14/045

SOUBOR MALOVANÉHO SKLA (25 KS)

Čechy, převážně 2. pol. 19. - 1. třetina 20. stol.
Kolekce dekorativních váz, džbánků, dóz, nástolců a flakonu, stylově převážně historismus a secese, sklo bezbarvé, barevné, hořečnaté, opálové, s optickými i hutními dekory, matované, zdobené pestrou převážně florální malbou opakními emaily se zlacením, ev. upomínkovými nápisy. Několik dóz bez víka, některé korbílky se skleněnými víčky v cínové montáži. Dóza na nožkách z oranžového skla tango malovaná švarclotem patří zřejmě k produkci novoborské sklářské školy, srov. G. Höltl: Das Böhmische Glas 1700-1950. Bd. IV. Jugendstil in Böhmen, Passau 1995, s. 255, č. IV.453. V. 8 cm - 24 cm. Stav A-C.

Vyvolávací cena: 300 Kč

Nejvyšší příhoz: AFBU  6 500 Kč
62 příhozů
Prodáno