O14/163
Jaroslav Keluc (1905-1994)
ZIMNÍ KRAJINA
Olej na kartonu, 68x59 cm. Rámováno. Stav B. Poškození (seškrábnutí barvy) na dvou místech v horní části obrazu. Rám je rovněž na několika místech poškozen.
Jaroslav Keluc – rodák z Šumperka, studoval soukromě u akademického malíře Františka Myslivce, profesora na umělecké škole v Brně a také u profesora Františka Krágla, akademického malíře a řádného člena organizace československých umělců v Praze. Keluc pobýval na soukromém studiu v tehdejší Jugoslávii, dnešním Slovinsku. Od roku 1948 působil jako činný a zakládající člen dohody československých výtvarných umělců – realistů v Brně. Angažoval se rovněž ve spolku výtvarných umělců Marold.