Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Bez názvu

O16/053

Bohuslav Reynek (1892-1971)

BEZ NÁZVU

1935
Suchá jehla na papíře, 145x95 mm, zn. vlevo dole pod tiskem tužkou, sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "Reynek 1935". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Bohuslav Reynek - básník, překladatel a vydavatel poezie, grafik. Během studia na jihlavské reálce se začal věnovat kresbě a malbě. V roce 1933 si Bohuslav Reynek poprvé vyzkoušel techniku suché jehly. Mezi lety 1933–1971 tak vytvořil více než šest set grafických listů technikou suché jehly nebo leptu. Nejvýznamnější část Reynkova grafického díla vzniká v 50. a 60. letech 20. století.