Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Devět portrétů z válečných let

O16/060

Jan Konůpek (1883-1950)

DEVĚT PORTRÉTŮ Z VÁLEČNÝCH LET

Devět grafických listů, všechny sign. v tisku a podepsány tužkou "Konůpek", čísl. v levém rohu. Paspartováno.

Jan Konůpek - grafik, malíř, ilustrátor a rytec, studoval architekturu u prof. Kouly a Schulze na ČVUT v Praze, poté absolvoval AVU, kde studoval v ateliéru M. Pirnera u prof. V. Bukovace. S malířem E. Pacovským založil ještě na AVU grafickou revue Veraikon, později se stal členem SČVU Hollar. V roce 1911 spoluzaložil skupinu symbolistních grafiků Sursum. Jeho grafiky jsou inspirované mystikou a vizionářstvím. Za nejvýznamnější jsou považována jeho díla z počátku 20. století, ovlivněná symbolismem.

Vyvolávací cena: 300 Kč

Nejvyšší příhoz: NAGM  300 Kč
1 příhoz
Prodáno