Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Pobřežní krajina (Küstenszene)

O16/115

Karl Kaufmann (1843-1902)

POBŘEŽNÍ KRAJINA (KÜSTENSZENE)

Olej na plátně, 47x31cm, sign. vlevo dole "Karl Kaufmann". Rámováno. Stav A.

Karl Kaufmann – rakouský malíř, studoval na vídeňské akademii. Působil převážně ve Vídni, známé jsou jeho obrazy architektur a krajin. Často cestoval, pobýval například v Itálii, Istanbulu. Užíval mnoho pseudonymů – C. von Erlach, Henri Carnier, Toretti, J. Holmstedt, Charles Marchand, J. Rollin, F. Herink, F. Pointner, Theodore Walter, F. Rodek, L. Perla, B. Lambert a další.

Vyvolávací cena: 25 000 Kč

Skončeno