Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Krajina s chalupou v Provenci

O16/131

Otakar Kubín (1883-1969)

KRAJINA S CHALUPOU V PROVENCI

Olej na plátně, 30x41 cm, sign. vpravo dole "Coubine". Rámováno. Stav A.

Otakar Kubín (fr. Othon Coubine) - český malíř a grafik, člen Osmy a SVU Mánes. Studoval na sochařsko-kamenické škole v Hořicích a na Akademii v Praze (u prof. V. Brožíka, V. Hynaise, J. V. Myslbeka, H. Schwaigera a F. Thieleho). Značnou část života strávil ve Francii, kde se typickým námětem jeho děl stala krajina v Provenci, věnoval se i tématu rodných Boskovic, figurální malbě a zátiší.

Vyvolávací cena: 150 000 Kč

Nejvyšší příhoz: WCHN  150 000 Kč
1 příhoz
Prodáno