Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Chrám v Luxoru

O16/134

Eduard Wirth (1870-1935)

CHRÁM V LUXORU

1923
Olej na plátně, 47x33 cm, sign. a dat. v pravém rohu "E. Wirth, 23". Rámováno. Stav A.

Eduard Wirth - malíř českého původu, jenž se s rodinou vystěhoval do Rumunska, později vystudoval na malířské akademii v Benátkách. Stal se profesorem na akademii v Káhiře a egyptská vláda jej pověřila výzdobou mnoha veřejných budov. Na konci života se vrátil do rodného Brna.

Vyvolávací cena: 6 000 Kč

Nejvyšší příhoz: CBNQ  6 000 Kč
1 příhoz
Prodáno