Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Don Quijote a Sancho Panza

O16/156

Bohdan Lacina (1912-1971)

DON QUIJOTE A SANCHO PANZA

Olej na plátně, 39x64 cm, sign. vpravo dole "Boh. Lacina". Rámováno. Stav A.

Bohdan Lacina - brněnský malíř, grafik, knižní ilustrátor a sochař. Narodil se roku 1912 ve Sněžném na Vysočině, studoval ČVUT v Brně (1931) a Vysokou školu architektury v Praze (1932-1937) u profesorů C. Boudy, O. Blažíčka a J. Sejpky. Celý život působil také pedagogicky, např. na katedře dějin umění FF v Brně, kterou v letech 1962-1970 také vedl. Roku 1947 spoluzaložil Skupinu Ra, od roku 1950 byl členem Svazu československých výtvarných umělců.

Vyvolávací cena: 4 000 Kč

Nejvyšší příhoz: XTSP  36 000 Kč
41 příhozů
Prodáno