O16/413
SOUBOR ŠÁLKŮ MILCHGLAS
Čechy, patrně Harrachovské sklárny, Nový Svět v Krkonoších, 80. léta 18. stol.
Čtyři soudkovité šálky z opalínového skla s natavenými uchy, zdobené pestrou emailovou malbou květinových motivů s dominantní plnokvětou růží, v jednom příp. galantní scénou, zlacené okraje. Spolu: čajová miska z opalínového skla s pestře malovaným florálním dekorem, inspirovaným porcelánem podle čínských vzorů. Durynsko, okolo 1740.
V. 4 - 8,5 cm.
Stav A-B.