Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Šálek na čokoládu

O16/414

ŠÁLEK NA ČOKOLÁDU

Čechy, patrně Harrachovské sklárny, Nový Svět v Krkonoších, 80. léta 18. stol.
Cylindrický koflík s nataveným uchem z opalínového skla, malovaný barevnými emaily: květinové motivy s dominantní plnokvětou růží, zlacený okraj. Spolu: hluboký podšálek z mléčného skla s obdobným dekorem. V. 8 cm, Ø podšálku 13,5 cm. Stav A-B.