O16/414
ŠÁLEK NA ČOKOLÁDU
Čechy, patrně Harrachovské sklárny, Nový Svět v Krkonoších, 80. léta 18. stol.
Cylindrický koflík s nataveným uchem z opalínového skla, malovaný barevnými emaily: květinové motivy s dominantní plnokvětou růží, zlacený okraj. Spolu: hluboký podšálek z mléčného skla s obdobným dekorem.
V. 8 cm, Ø podšálku 13,5 cm.
Stav A-B.