O16/415
DŽBÁNEK Z MLÉČNÉHO SKLA
Čechy, patrně Harrachovské sklárny, Nový Svět v Krkonoších, 80. léta 18. stol.
Džbánek z mléčného skla s hruškovitým tělem, úzkou výlevkou a nataveným ouškem je zdoben barevnou emailovou malbou s květinovými motivy. Charakteristický příklad sklářské produkce poslední třetiny 18. století, snažící se konkurovat stoupající oblibě porcelánového zboží na evropských trzích.
V. 17 cm.