Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Džbánek z mléčného skla

O16/415

DŽBÁNEK Z MLÉČNÉHO SKLA

Čechy, patrně Harrachovské sklárny, Nový Svět v Krkonoších, 80. léta 18. stol.
Džbánek z mléčného skla s hruškovitým tělem, úzkou výlevkou a nataveným ouškem je zdoben barevnou emailovou malbou s květinovými motivy. Charakteristický příklad sklářské produkce poslední třetiny 18. století, snažící se konkurovat stoupající oblibě porcelánového zboží na evropských trzích. V. 17 cm. Stav A.