Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Soubor mléčného skla (4 ks)

O16/417

SOUBOR MLÉČNÉHO SKLA (4 KS)

Čechy, 18. - 19. stol.
Váza zvonovitého tvaru na vyšší patce, kulovitá dóza s víčkem, miska se štípaným okrajem na vyšší zvonovité patce a číška, bílé opálové (mléčné) sklo, na plášti zdobené malbou barevnými emaily s květinovými motivy, zlacené detaily. V. max. 15 cm (váza). Stav A-C. Dóza lepena.