Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Flakon hyalit

O16/419

FLAKON HYALIT

Jižní Čechy, Buquoyské sklárny Jiříkovo údolí nebo Stříbrný vrch,
1820-1840
Drobný flakon z černého hyalitového skla, broušený, šestiboký, ze stran zploštělý tvar, jednotlivé fasety zvýrazněny vystupujícími zrcadly, krátké úzké hrdlo opatřeno jehlancovou zátkou, zlacené obruby a dekorativní malba chinoiserií (florální motivy, hmyz, siluety ptáků a znaky). V. 11,5 cm. Neznačeno. Stav B/C.