O16/429
FLAKON
Čechy, patrně Horácko, 2. pol. 19. stol.
Flakon kónického tvaru, pravidelně členěného čtyřmi natavenými prstenci, s rozšířenou bází a úzkým límcovitým hrdlem osazeným štíhlou kónickou zátkou, zdobenou štípaným "sukénkovým" lemem a natavenou spirálkou v podobě hada, bezbarvé sklo foukané, částečně lazurované rubínem, zlacená štafáž.
V. 24 cm.
Obě části opatřeny zlatou štětcovou značkou č. "61.".
Stav A-B.