Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Konvička s cínovým víčkem

O16/512

KONVIČKA S CÍNOVÝM VÍČKEM

Německo, patrně Ansbach, 18. stol.
Drobná konvička s jemně tordovaným kulovitým tělem a delším štíhlým hrdlem (Enghalskanne), patkou a proplétaným uchem opatřeným cínovou montáží s víčkem se zobáčkem a kulovitou palečnicí, zdobeným rytou iniciálou „N. P.“, světlý střep světlemodře glazovaný, zdobeno malbou vysokožárnými barvami v kobaltovém tónu s motivem poutníka v krajině. V. 15,5 cm. Na spodní straně víčka nezřetelná cínařská značka. Stav restaurováno.