O16/512
KONVIČKA S CÍNOVÝM VÍČKEM
Německo, patrně Ansbach, 18. stol.
Drobná konvička s jemně tordovaným kulovitým tělem a delším štíhlým hrdlem (Enghalskanne), patkou a proplétaným uchem opatřeným cínovou montáží s víčkem se zobáčkem a kulovitou palečnicí, zdobeným rytou iniciálou „N. P.“, světlý střep světlemodře glazovaný, zdobeno malbou vysokožárnými barvami v kobaltovém tónu s motivem poutníka v krajině.
V. 15,5 cm.
Na spodní straně víčka nezřetelná cínařská značka.
Stav restaurováno.