O16/513
DŽBÁN S CÍNOVÝM VÍKEM
Západní Slovensko, 2. pol. 18. stol.
Fajánsový džbán hruškovitého tvaru, v těle mělce tordovaný, s cínovou patkou a víkem s mušlovitou palečnicí. Na bílé polevě dekor malovaný ve vysokožárných barvách, na čelní straně ptáček, okolo florální motivy ve žluté, modré a zelené s manganovou podkresbou, na hrdle a ve spodní části dekor obloučkových pyramid odkazující k habánské tradici, v. 27,5 cm.
V. 28 cm.
Neznačeno.
Stav B - C.