Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Malovaná váza art deco

O16/548

Konrad Hentschel (1872-1907)

MALOVANÁ VÁZA ART DECO

Německo, Míšeň, Staatliche Porzellan Manufaktur, 1. čtvrt. 20. stol. (návrh 1900-1904)
Velká válcovitá váza na nízké patce a s rozšířeným hrdlem, bílý porcelán zdobený v chladných tónech: zelenkavým fondem a barevnou malbou květinových motivů v artdecové stylizaci v dominantní purpurové a šedomodré, v oválné kartuši na pohledové straně a menší čtyřlisté kartuši na straně protilehlé, zlacené obruby. V. 34,5 cm. Modrá podglazurní "Schwertermarke", ryté č. modelu "S. 180", vtlačené č. "67", psaná č. "U 38" a "90.555", papírové inv. štítky s č. "438" a druhý nečitelný. Stav A.