O16/548
Konrad Hentschel (1872-1907)
MALOVANÁ VÁZA ART DECO
Německo, Míšeň, Staatliche Porzellan Manufaktur,
1. čtvrt. 20. stol. (návrh 1900-1904)
Velká válcovitá váza na nízké patce a s rozšířeným hrdlem, bílý porcelán zdobený v chladných tónech: zelenkavým fondem a barevnou malbou květinových motivů v artdecové stylizaci v dominantní purpurové a šedomodré, v oválné kartuši na pohledové straně a menší čtyřlisté kartuši na straně protilehlé, zlacené obruby.
V. 34,5 cm.
Modrá podglazurní "Schwertermarke", ryté č. modelu "S. 180", vtlačené č. "67", psaná č. "U 38" a "90.555", papírové inv. štítky s č. "438" a druhý nečitelný.