Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Cestovní ikona

O16/603

Rusko, Moskva, Petr Pavlovič Miljukov (činný 1877-1917),

CESTOVNÍ IKONA

1908-1926
Dekorativní vejce s otevíracími dvoukřídlými dvířky, ovládanými stiskem ventilu na vrcholu, uvnitř se nachází trojice emailových maleb s motivem vzkříšeného Krista a dvojice andělů po stranách, dále zdobeno barevným přihrádkovým cloisonné emailem, uvnitř částečně zlaceno. Ag 875/1000, celková (hrubá) hmotnost 264,30 g, v. 9 cm, tzv. 2. kokošnikový punc, mistrovská značka "ПM". Stav A. Osvědčení puncovního úřadu.

Firmu založil v roce 1877 majitel stříbrnické dílny Petr Pavlovič Miljukov. Produkovala především šálky, držáky na skleničky, cukřenky a slánky. Její činnost je doložena do roku 1917.

Vyvolávací cena: 69 000 Kč

Nejvyšší příhoz: DJHI  79 000 Kč
3 příhozy
Prodáno