O16/605
MADONA
Rakousko,
1. třetina 18. stol.
Lipové dřevo, temperová polychromie, v. 83 cm. Graciézní řezba v lipovém dřevě zobrazující korunovanou Madonu s děťátkem na levé ruce, v karmínových šatech a modrém přehozu se zlatou podšívkou, stojící v kontrapostu na zeleném plintu. Sokl v barokním tvarosloví. Velmi kvalitní práce provedená v duchu barokního historizmu odkazuje v tváři i postoji na tradici českých madon krásného stylu počátku 15. stol. Práce pocházející pravděpodobně z některého z klášterních center v rakouských historických zemích.
Místy nepůvodní polychromie, ulomené konce prstů pravé ruky, chybějící křížek na vrcholu koruny.
Provenience: zahraniční soukromá sbírka EU.