Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Nesmrtelný Liou Chaj

O16/697

NESMRTELNÝ LIOU CHAJ

Jižní Čína, 18. stol.
Nesmrtelný Liou Chaj v roztrhaném šatu s kouzelnou třínohou žábou, přivolávající bohatství, stojící na osmibokém profilovaném podstavci, řezba z tvrdého dřeva se zbytky polychromie a zlacení, původně nesmrtelný patrně držel v pažích šňůru s mincemi, s jejíž pomocí dokázal mýtickou žábu vylákat ze studny, celková v. vč. soklu 36 cm. Stav odpovídající stáří.

Vyvolávací cena: 10 000 Kč

Nejvyšší příhoz: YJLQ  12 000 Kč
3 příhozy
Prodáno