Hlavní stránka > Aukce > 16. A69. Vánoční aukce umění a starožitností. > Guru školy Gelugpa

O16/698

GURU ŠKOLY GELUGPA

Čína, pekingské dílny pro Tibet, 18. stol.
Guru školy Gelugpa nebo Conghkhapa, sedící na lotosovém piedestalu s rukama v mudře dharmačakra, precizně cizelovaný, parciálně zastudena zlacený (zlatý prášek vmíchaný do klihové báze) bronz načernalé patiny se zbytky polychromie, s původním zadeklováním, v. 19 cm. Stav odpovídající stáří. Pochází ze sbírky bratří Formanů.

Vyvolávací cena: 100 000 Kč

Skončeno